Napište někomu o webu!
E-mail příjemce:
Jméno odesílatele:
Předmět:
Zpráva:
Zákaznická sekce
Přihlašovací informace

ZÁKAZNICKÁ PODPORA

 

Pondělí - neděle

NONSTOP

 

TEL. KONTAKT

+420 774 910 774

 

V případě nezastižení

využijte náš e-mail

 

EMAIL

info@ukolydoskoly.cz

 

Nebojte se zeptat na

cokoli, se vším poradíme

Jak efektivně psát zápisky? - část 3

Efektivní sepisování přednášené látky je klíčové pro její pozdější zopakování a naučení. Mnoho studentů ale neví jak na to a jejich zápisky jsou často bezcenné nebo chaotické. Toto je třetí část textu, kde si přiblížíme tu nejtěžší část – samotné učení se ze zápisků.

 


Většina z nás není obdařená darem zapamatovat si látku na první poslech. Proto je velmi důležité mít k dispozici nějakou formu zápisků, ať už na papíře či digitálně, pro pozdější zopakování látky. Čím lepší zápisky, tím je větší šance na složení zkoušky. Toto platí dvojnásob na vysokých školách, kde je látky podstatně více než na střední škole.

Následuje pár bodů, které sumarizují důležité postřehy a užitečné rady.

 

1.       Opakujte si látku – Toto je asi nejtěžší část. Naučit se nazpamět´ to, co jsme si zapsali při výuce.

a.       První zopakování látky by mělo být co nejdříve po přednášce – první zopakovaní neslouží ani tak pro úplné zapamatovaní látky, jako spíše pro zapamatování hlavních bodů a kontextu věci. Ideálně bude první zopakování ještě ten samý den, který jste zápisky zapsali.

b.      Před každou hodinou/přednáškou si zopakujte hlavní body té předcházející – toto zabere jen chvilku a pomůže to dát věci do kontextu

c.       Označte si vše, co Vám nedává smysl – pokud při učení ze zápisků narazíte na něco, co Vám nedává smysl, označte si to. Později se na to můžete zeptat třeba spolužáka či profesora.

d.      Skamaraďte se se “šprtem” – toto je častá taktika těch ne zrovna pozorně naslouchajících. Udržujte dobré vztahy s někým, kdo si dělá pečlivé zápisky a jednou za čas si je od něj zkopírujte/přepište.

e.      Pokud si nevíte rady, vyhledejte pomoc – pokud se v něčem nevyznáte nebo si nevíte rady, požádejte spolužáka nebo profesora o pomoc. Zákon schválnosti říká, že právě tato látka které nerozumíte bude v testu.


Zpět na seznam témat
DEFINICE