Napište někomu o webu!
E-mail příjemce:
Jméno odesílatele:
Předmět:
Zpráva:
Zákaznická sekce
Přihlašovací informace

ZÁKAZNICKÁ PODPORA

 

Pondělí - neděle

NONSTOP

 

TEL. KONTAKT

+420 774 910 774

 

V případě nezastižení

využijte náš e-mail

 

EMAIL

info@ukolydoskoly.cz

 

Nebojte se zeptat na

cokoli, se vším poradíme

Tipy a triky k psaní diplomové práce, bakalářské práce a seminární práce


V této části najdete užitečné rady ke studiu, poznatky a tipy/triky k psaní seminární práce, bakalářské práce, diplomové práce nebo jiných útvarů. Atˇse jedná o problematiku prezentování, psaní úkolů, psaní zápisků, koncentrace při učení, psaní podkladů pro seminární práce, bakalářské práce, diplomové práce či jiného zde rozebíraného tématu, věříme, že mnohým z Vás tato sekce pomůže a usnadní studium.


Jak si správně naplánovat učení a jaké prostředky zvolit?

Jak si správně zapisovat v hodinách?

 

Několik užitečných triků k zapamatování si a pochopní učiva

 

Jak na úspěšné zvládnutí zkoušky?

 

Toto je druhá část článku, který se věnuje efektivnímu zapisování přednášené látky. Tentokrát se zaměříme na samotné sepisování učiva do sešitu/PC.

 

Efektivní sepisování přednášené látky je klíčové pro její pozdější zopakování a naučení. Mnoho studentů ale neví jak na to a jejich zápisky jsou často bezcenné nebo chaotické. Toto je třetí část textu, kde si přiblížíme tu nejtěžší část – samotné učení se ze zápisků.

 

Tentokrát se zaměříme na klíčovou schopnost, jejíž důležitost v dnešním světě stále stoupá – umění efektivně prezentovat. V této první části si zopakujeme důležité informace, o kterých je dobré vědět při vytváření slidů.

 

Tentokrát se zaměříme na klíčovou schopnost, jejíž důležitost v dnešním světe stále stoupá – umění efektivně prezentovat. V tomto druhém dílu si povíme, jak se doma připravit na odprezentování našeho materiálu.

 

Řečí těla je podle mnoha průzkumů přeneseno kolem 80% vašeho sdělení v průběhu prezentace. Proto je velmi důležité ovládat i tento aspekt, bez kterého může Vaše obsahově precizně zpracovaná přednáška působit špatným dojmem. V této části si představíme co dělat, příště čeho se vyvarovat.

 

Řečí těla je podle mnoha průzkumů přeneseno kolem 80% vašeho sdělení v průběhu prezentace. Proto je velmi důležité ovládat i tento aspekt, bez kterého může Vaše obsahově precizně zpracovaná přednáška působit špatným dojmem. V této druhé části si řekneme, co v žádném případě nedělat.

 

Tento článek bude tak trochu jiný, než na které jste v této sekci zvyklí. Zatímco jindy si říkáme co a jak dělat, nyní si povíme co v žádném případě neříkat když přednášíte před posluchači

 

Základní předpoklady efektivního učení

 

V tomto textu si představíme pár obecných tipů, které Vám mohou pomoci jak při výuce ve škole, přednášce, tak při domácím studiu. Tento text je určen primárně lidem, kteří mají s učením problémy a kladou si otázku "Jak na to?"

 

Na tomto místě si přiblížíme, jak má vypadat správné vyhledávání informací před psaním např. bakalářské práce. Co mu předchází? Jak ho správně vést? Jak poznat jaké zdroje jsou užitečné či věrohodné? Toto vše rozebereme v tomto článku.

 

V tomto textu si přiblížíme tematiku citací – jak správně a dle normy citovat? Mnoho profesorů strhává body nejenom za zcela chybějící citace ale i za citaci v nesprávném formátu. Proto pokud si nejste jisti jak se správně cituje, doporučujeme přečtení tohoto článku.

 

Efektivní sepisování přednášené látky je klíčové pro její pozdější zopakování a naučení. Mnoho studentů ale neví jak na to a jejich zápisky jsou často bezcenné nebo chaotické.

Toto je první díl článku, který pojednává o tom, jakým způsobem efektivně naslouchat a třídit v hlavě, co si budeme zapisovat.

 

Základní informace o seminární práci. Každá seminární práce se liší podle tématu, ale i nároků vyučujícího.

DEFINICE